Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 czerwca 2024 r.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów przed wyjazdami wakacyjnymi.
 2. Dziś przed kościołem trwa zbiórka do puszek dla afrykańskiej parafii w Sierra Leone, którą opiekuje się diecezja warszawsko-praska.
 3. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowania do bierzmowania dla młodzieży kończącej szkołę podstawową. Zapraszamy uczniów z tegorocznych 8 klas do domu parafialnego na spotkanie, na którym zapiszą się na ten nowy kurs dziś o godzinie 17:00.
 4. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00 i po niej, przed Najświętszym Sakramentem będzie modlitwa o uzdrowienie chorych.
 5. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
 6. W czwartek, 20 czerwca o godzinie 1800  Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców, którzy chcą podziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w kończącym się roku szkolnym. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi na zakończenie roku szkolnego w czasie tej Mszy Świętej.
 7.    Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę Świętą w języku łacińskim w piątek, 21 czerwca o godz. 18.00.
 8.  Od następnej niedzieli – 23 czerwca przez całe wakacje nie będzie odprawiana Msza Święta w dni powszednie o godzinie 730, a w niedzielę o godzinie 1600.
 9. Po długich uzgodnieniach z architektem i konstruktorem ruszamy w tym tygodniu z pracami przygotowującymi chór dla organów piszczałkowych. Przepraszamy za pewne utrudnienia związane z remontem. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na tacę, wpłacone na konto bankowe, czy blikiem na telefon kancelaryjny. Zapraszamy ofiarodawców na chór po odebranie srebrnych, złotych i platynowych cegiełek.
 10. Wracamy do letnich koncertów muzyki klasycznej. 30 czerwca o 19.00 w otoczeniu naszej świątyni – na dziedzińcu kościelnym będzie występ chóru Scala Sancta pod tytułem „Prosto z serca”. W programie utwory m.in.: Bacha, Mozarta i Raczyńskiego.
 11. Z okazji corocznego świętą patrona Miasta Legionowo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego zapraszamy 6 lipca na legionowską pieszą pielgrzymkę do domu naszego Patrona w Choszczówce. Pielgrzymka zaczyna się przy naszym kościele o godz. 8.00. Będzie to jednocześnie I-sobotnia procesja różańcowa z figurą Maryi. Trasa długości 6 km. będzie wiodła m.in. obok budowanego w Jabłonnie sanktuarium Prymasa Tysiąclecia. Na miejscu, w Choszczówce będzie Eucharystia (około 10:00) oraz możliwość zwiedzania domu naszego Patrona. Powrót – autobusem 731.
 12. 12.   Informujemy już teraz, że przyszłoroczna uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z 3 klas z naszej parafii odbędzie się aż 14 czerwca 2025 roku.
 13. 13.   Przypominamy, że wybory do naszych rad parafialnych przekładamy na 15 dzień września. Do 1 września można jeszcze zgłaszać kandydatów na radnych.
 14. 14.    Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ksiądz Mariusz Danelczyk pod koniec sierpnia zostanie zwolniony ze stanowiska wikariusza w naszej parafii Dziękujmy ks. Mariuszowi za jego pracę wśród nas.
 15. 15.    Ogłoszenie z Urzędu Miasta: Prezydent Miasta zachęca mieszkańców Legionowa do udziału do w Dniu Promocji Zdrowia zaplanowanym na 18 czerwca 2024 r. . We wtorek, w godz. od 9.00 do 15.00 na terenie ratusza będzie można m.in. bezpłatnie wykonać badania cukru we krwi, ciśnienia, tętna oraz wysłuchać wykładów. Szczegóły na plakatach i stronie www.legionowo.pl