Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. witamy wśród nas rekolekcjonistę – ks. Jacka Kocura ze Lwowa. Rekolekcje będą trwały do środy – 15. grudnia. Program na dni powszednie (od pon. 13.12. do środy 15.12.): Eucharystia roratnia o godz. 6.45 oraz o godz. 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30 . Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed świętami podczas rekolekcji – potem może to być trudniejsze i  większych kolejkach. W dni powszednie też można się wyspowiadać bez wielkich ilości ludzi. Pomimo ograniczeń pandemicznych nie ma takich tłumów, żeby zbyt łatwo zwalniać się z uczestnictwa we Mszy Świętej. Ograniczenia dotyczą tylko osób niezaszczepionych, a w Legionowie zaszczepiło się ponad 63% mieszkańców. Szczególnie na Eucharystii o 16.30 i o 19.30 w kościele będzie pewnie tylko około 40-50 osób na powierzchni równej supermarketom. Nie będzie tradycyjnej tacy dla rekolekcjonisty na zakończenie rekolekcji. Jeśli ktoś chce wynagrodzić parafię ks. Jacka i wspomóc budowę przedszkola w jego parafii może dziś po Mszy świętej złożyć mu ofiarę przed kościołem.
 2. Dziś młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny, a także zdrowe miody i koncentraty naturalnych soków. Zachęcamy do wsparcia. 
 3. Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Po roratach dzieci otrzymają naklejki oraz bułeczki na śniadanie przed szkołą. Dziękujemy piekarni Putka za ten dar dla naszych dzieci.
 4. Pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ostrzegamy – nikt z parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 5. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do domu parafialnego.
 6. Zachęcamy, by włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. W związku z tym przy ołtarzu znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel.
 7. Zachęcamy także, by wziąć udział w internetowej akcji charytatywnej „Wirtualna choinka”.
 8. W piątek 17.12 po Mszy wieczornej młodzież oazowa zaprasza na nieszpory. 
 9. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje 18 grudnia pielgrzymkę do Częstochowy na nocne czuwanie. Szczegóły wyjazdu i informacje o zapisach – na tablicy ogłoszeń. 
 10. W następną niedzielę przyjmiemy od harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Na Mszę Świętą o godz. 11.30 w następną niedzielę zapraszamy z lampionami – by przyjąć ogień, który zapłonął w Betlejem przy Grocie Narodzenia.
 11. Powstała oddolna inicjatywa mieszkańców mająca na celu nadanie miastu Legionowo patronatu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – wybitnego Polaka, zasłużonego dla naszej Ojczyzny między innymi poprzez duchowe wsparcie w trudnych dla Polski czasach. Zapraszamy do składania podpisów na listach poparcia znajdujących się na stoliku pod chórem.
 12. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej, którą przekazał nam Papież Franciszek. Można ją otrzymać w zakrystii lub pobrać z parafialnej strony internetowej..
 13. Wiele osób zaprosiło już księży byśmy przyszli do domów w ramach kolędy czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania. Niektórzy pięknie zorganizowali się w swoich blokach i dogadali między sąsiadami, żeby każdy nie musiał przychodzić do zakrystii i się zapisywać, tylko zgłaszają całą listę z klatki czy z bloku, kto przyjmie nas „po kolędzie”. Zachęcamy do takiego zorganizowania się także innych.