Kolęda Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Zwykła

  1. Dziś po wszystkich Mszach Św. w domu parafialnym każdy członek naszej wspólnoty będzie mógł wziąć udział w rozeznaniu kandydatów do składu Rady Finansowej. Zapraszamy do domu parafialnego by oddać swój głos i ewentualnie komentarz do kandydatów.
  2. Dziś gościmy p. Marcina Żukowskiego, który rozprowadza przed kościołem filmy i książki religijne. Dochód przeznacza na leczenie guza mózgu
  3. Przedszkole Miejskie nr 12 im. Króla Maciusia w Legionowie zaprasza dziś na jasełka, które w naszym kościele wystawią dzieci z grupy 6 latków. Jasełka odbędą się po Mszy Świętej o godzinie 12:45. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przedstawienia w imieniu nauczycielek oraz dzieci.
  4. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach, serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające na następujących ulicach: Sobieskiego, Leśnej, Siwińskiego, Piłsudskiego, Kr. Jadwigi, Ogrodowej, oraz w domach jednorodzinnych przy ul. Leśnej, Warszawskiej, Norwida, Wysockiego, Ogrodowej, Królowej Jadwigi i Sobieskiego.
  5. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  6. Od środy 18 stycznia obchodzimy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Kościół Katolicki zachowuje mocno prośbę Pana Jezusa zanoszoną do Ojca w przeddzień męki „aby wszyscy byli jedno”, dlatego wzywa wiernych, aby modlili się o jedność chrześcijan.
  7. W najbliższy piątek , 20 stycznia, Ruch Światło-Życie zaprasza na Msze po łacinie. Jest to Msza w zwykłym obrządku, jednak w oficjalnym języku liturgii. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nieszpory. Zebrana taca będzie przeznaczona na zakup nowego mszału. W piątek też jest piąta rocznica ingresu do naszej katedry Pasterza Diecezji. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ks. Biskupie Romualdzie Kamińskim.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 12.45 zapraszamy na przedstawienie “Opowieść Wigilijna” w wykonaniu uczniów SP 7.
  9. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 E i F oraz ze SP 1 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 22. stycznia po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  10. W dniach 18-20 stycznia odbędą się w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Wrzecionie (niedaleko stacji metra Wawrzyszew) rekolekcje dla osób przeżywających żałobę. Spotkania odbywać się będą po mszy wieczornej, ok. 18.45, w dolnym kościele. Rekolekcje głosi ks. Piotr Mazurkiewicz ze Wspólnoty Emmanuel. Bliższe informacje na plakacie i na stronie www.emmanuel.info.pl

Program kolędy:

16 stycznia – poniedziałek

  od 17.00 w blokach: 407 – Sobieskiego 21 i 409 – Sobieskiego 19

  od 19.00 w blokach: 408 – Leśna 10 i 415 – Leśna 17

17 stycznia – wtorek

  od 17.00 w blokach: 403 – Sobieskiego 29, 412 – Leśna 23

  od 19.00 w blokach: 413 – Sobieskiego 15

18. stycznia – środa

  od 17.00 w blokach: 405 – Siwińskiego 5, 406 – Siwińskiego 9

  od 19.00 w blokach: 404 – Sobieskiego 27, 414 – Leśna 21

19 stycznia – czwartek

  od 17.00 w blokach: Piłsudskiego 28 i Piłsudskiego 30;

  od 19.00 w blokach: Kr. Jadwigi 1, 1A, 1B, 1C i 2

20. stycznia – piątek

  od 17.00 w blokach: Ogrodowa 10A, 5B, 1B, D3 I 6B;

  od 19.00 w blokach: Ogrodowa D1 i D2

21. stycznia – sobota

  od 10.00 w bloku: 402 – Siwińskiego 1 poczynając od klatki I oraz II oraz w domach jednorodzinnych przy ul. Leśnej, Warszawskiej, Norwida, Wysockiego, Ogrodowej, Królowej Jadwigi i Sobieskiego

  od 12.00 w bloku: 402 – Siwińskiego 1 kl. III i IV

22 stycznia – poniedziałek

  od 17.00 w blokach: 24 – 3-go Maja 33 poczynając od kl. I oraz od kl. V

  od 19.00 w blokach: 19 – Marysieńki 6 poczynając od kl. I oraz od kl. IV

Prosimy parafian z tych adresów o odebranie w zakrystii ogłoszeń o kolędzie i powieszenie ich na drzwiach klatki schodowej. Jest to ustalone ze Spółdzielnią Mieszkaniową i gospodarze domów zostali o tym poinformowani oficjalnie. Przypominamy, że dzwonimy do drzwi tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2016. Prosimy o przekazanie sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – muszą nas wcześniej o tym jakoś wcześniej powiadomić.