Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu

 1. Jeszcze tylko do wtorku można przy odwiedzeniu cmentarza, modlitwie za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. 
 2. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do powtórnego przyjścia Chrystusa oraz do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od jutra codzienne Roraty będą odprawiane o 15 minut wcześniej – o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymają naklejki konkursowe, bułeczki i kakao na śniadanie przed szkołą. Rodzice mający wydawać ten posiłek spotkają się dziś w domu parafialnym po Mszy Świętej o godz. 11.30. 
 3. Dziś na Eucharystii o 12:45 dzieci ze szkoły nr 1 będą miały rocznicę I Komunii Świętej. Innych parafian zapraszamy na Eucharystię w pozostałych godzinach. 
 4. Dziś o 19.00 spotkanie nowej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 5. Pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.
 6. Dziękujemy członkom Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, którzy w sklepach Biedronki zbierali w ramach Banku Żywności jedzenie na Święta dla ubogich
 7. W naszej parafii będzie można włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek, która obejmuje maluszki w trudnej sytuacji życiowej oraz mamy oczekujące narodzin dziecka. 
 8. W środę o 17.00 w kaplicy – modlitwy Kół Żywego Różańca.
 9. W czwartek – 2. grudnia pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
 10. W piątek, 3. grudnia – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00.
 11. Tego samego dnia o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu, szczególnie w święta Bożego Narodzenia. 
 12. W sobotę, 4. grudnia – pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec i Nabożeństwo fatimskie o godz. 8.00.
 13. Zapraszamy do kina Helios w Legionowie na film o św. bracie Albercie – „Nędzarz i Madame”. Seans odbędzie się w najbliższą sobotę, 4. grudnia o godz. 10.30. Na listę można się zapisać w zakrystii.
 14. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Papież Franciszek zaprosił każdego z nas do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety są dostępne w zakrystii. Można je również pobrać z parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Chętnych do pracy w Zespole Synodalnym zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii.
 15. Kto będzie chciał żebyśmy w styczniu odwiedzili go w ramach kolędy czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź w kancelarii. 

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.