Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 sierpnia 2025 r.

  1. Dziś zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Będą to i pieśni legionowe, i piosenki z Powstania Warszawskiego. “O wolność, o honor, o kraj….” – koncert pieśni patriotycznych i powstańczych o godz. 19.00 przy naszym kościele poprowadzi tak, jak w zeszłym roku zespół muzyczny z Legionowa „Zielony Domek”.
  2. W początkach września we Włoszech będzie kanonizowany święty młody influenser z Włoch. Zapraszamy na film o amerykańskiej młodzieży, która wybrała się na pielgrzymkę do jego grobu przeżywając kilkanaście dni bez telefonów komórkowych. Film „Carlo Acutis. Plan na życie” – we wtorek 19 sierpnia o godz. 19.00. Na hasło Akcja Katolicka bilety po 16 zł.
  3. Przypominamy o parafialnej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Grecji Szlakiem św. Pawła w przyszłym roku. Termin wyjazdu: od 5 do 13 czerwca 2026r. Informacje bliższe – na stoliku z gazetami.
  4. Są już tylko 4 ostatnie miejsca na wyjazd na parafialne Rekolekcje Pielgrzymkowe do Włoch, do świętego Ojca Pio w terminie 12 – 17 września z udziałem ks. Michała.  Informacje są na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu (511328752) podanym na plakacie i ulotkach.
  5. W naszym sklepiku pod chórem jest jedna z ostatnich okazji, by kupić książkę „Maki” o przeżyciach w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz oraz Pismo Święte o zwiększonej czcionce, by łatwiej było czytać. Zachęcamy.
  6. W czasie wakacji w dni powszednie spowiedź jest tylko 15 min. przed Mszą Świętą. W niedziele wakacyjne nie ma Eucharystii o godz. 16:00, a kancelaria parafialna jest rano czynna tylko w poniedziałek, środę, piątek i sobotę, a wieczorami tylko we wtorek i czwartek. Z intencjami zapraszamy parafian do zakrystii po każdej Mszy Świętej.