Życie parafii

Życzenia Bożonarodzeniowe 2020

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej Wspólnoty! Wesołych Świąt!

Budujemy kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu

Pochylając się nad Żłóbkiem Betlejemskim uwielbiamy Syna Bożego – Słowo, które dla nas stało się Ciałem. „Verbum Caro factum est”. Życzę Wam Wszystkim, ale przede wszystkim starszym, samotnym i przygniecionym skutkami pandemii – doświadczenia bliskiej Obecności Syna Bożego przy Was, w Waszej codzienności. [icon name=”file-video-o” class=”” unprefixed_class=””] Życzenia wideo

Moi Drodzy! Nasza parafia została ustanowiona 7 lutego 1991 r. dekretem kardynała Józefa Glempa, na pamiątkę roku Kongresu Eucharystycznego, czyli w lutym będziemy już mieli 30 lat! Wspólnota otrzymała wezwanie Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Czując szczególne posłanie do czczenia Najświętszego Sakramentu, chcemy wybudować w naszej świątyni kaplicę całodziennej adoracji Ciała Pańskiego. Także wśród parafian jest ogromne pragnienie, żeby ona była.  Mówili mi o tym od dnia mojego przyjścia do naszej wspólnoty. Wielu z nich od lat się o to gorliwie modli.

Nie tak dawno bp. Romuald Kamiński napisał do nas, wiernych diecezji, list na czas Adwentu. Możemy w nim przeczytać: „Bardzo cieszy mnie to, że już w wielu kościołach diecezji są kaplice całodziennej adoracji. Proszę, aby w każdej parafii była podejmowana praktyka częstej adoracji Najświętszego Sakramentu.” (…)

Kierując się apelem ordynariusza warszawsko-praskiego i chcąc umożliwić wiernym naszej parafii możliwość adoracji Pana Jezusa, zleciliśmy już zrobienie planów kaplicy. Kolejnym, koniecznym, krokiem do realizacji tej misji jest zapewnienie waszego wsparcia. Przede wszystkim chcę Was prosić o modlitwę za nas księży, ale też za wszystkie osoby zaangażowane w to dzieło. Proszę również o wsparcie materialne budowy kaplicy, bez którego to miejsce nie powstanie. Ofiary można składać na oddzielne konto parafialne specjalnie wyznaczone do tego dzieła – WSPIERAJ Kaplicę Adoracji: 75 1050 1012 1000 0005 0245 3046 Zróbmy to razem jako wspólnota parafialna. Na przebudowę kaplicy adoracji będzie też przeznaczona zbiórka kolędowa, którą zwyczajowo co roku przekazujecie w czasie wizyty duszpasterskiej. W tym roku nie przyjdziemy do Waszych domów, jednakże prosimy Was o przyniesienie tych ofiar na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Waszego domu czy bloku.

Chcąc zadbać o siebie i swoją wiarę, pragniemy zatroszczyć się także o innych. Nie wystarczy tylko, żebyśmy sobie, dla własnej potrzeby stworzyli kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu, bo o tym marzyliśmy. Eucharystia musi nas prowadzić do czegoś więcej – do dania czegoś z siebie, tak, jak Chrystus, a nie tylko do tego, żebyśmy mieli satysfakcję, że możemy adorować Pana Jezusa. Kierując się tą myślą chcemy zapewnić jedzenie dla dzieci żyjących na ulicy w Afryce, w Kenii. Ks. Barnabas B. Mugambi z parafii Nchiru karmi codziennie 100 – 200 dzieci ulicy. Dzieci te, żyjąc na ulicy jeszcze bardziej są narażone z zarażenie Koronawirusem. Dzięki pomocy Ewy Korbut – oazowej misjonarki pracującej w Kenii, będziemy, jako parafia, wspierać także to dzieło. Wraz z księżmi podjęliśmy decyzję, że połowę darowizn na kaplicę przeznaczymy na wyżej wspomnianą misję.

Niech te dzieła zjednoczą nas jako rodzinę parafialną we wspólnym czynieniu dobra. Chcielibyśmy na bieżąco utrzymywać z Wami kontakt, dlatego zapraszamy do korzystania z aplikacji parafialnej „NCiK Legionowo”, instagrama, facebooka, strony internetowej naszej parafii lub specjalnie dedykowanego maila: wspieraj@parafianciklegionowo.pl.

Ks. Piotr Główka Wasz proboszcz