Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejszy dzień jest w Kościele Niedzielą Misyjną. Z tej okazji  gościmy   w naszej parafii Siostry Misjonarki św. Rodziny z Legionowa wraz  z współpracującą z siostrami Rodziną Misyjną.  Siostry za chwilę podzielą się z nami słowem o swojej pracy. Przy wyjściu z kościoła członkowie rodziny misyjnej zbierać będą ofiary na misje sióstr w Zambii, Tanzanii i Kenii. Można też poczęstować się lizakiem, by  poczuć smak dawania. Taca dzisiejsza także przeznaczona jest na misje.
 2. Przypominamy, że na misje przeznaczone są też ofiary składane do skarbonki w Kaplicy Adoracji. Wysyłamy je co tydzień do Afryki dla dzieci ulicy głodujących w Kenii. 
 3. Robi się coraz chłodniej, dlatego już niedługo włączymy ogrzewanie kościoła. Taca w przyszłą niedzielę, jak i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. W związku z inflacją oraz ze zwiększoną ceną gazu prosimy o większe datki na funkcjonowanie naszej parafii.
 4. Codziennie o godzinie 17.00 i o 20.00 są odprawiane nabożeństwa różańcowe
 5. Harcerze z Katolickiego Stowarzyszenia Skautów Europy organizują spotkanie rekrutacyjne za tydzień, w niedzielę 31. października po Mszy Świętej o 11:30. Jest to świetna okazja aby wstąpić do Harcerstwa i tam przeżyć niezapomnianą przygodę. Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 12 do 15 lat oraz rodziców. Informacje kontaktowe są dostępne na plakacie przy wejściu do kościoła.
 6. Zapraszamy na spotkanie modlitewne o prawdziwej świętości. Poprowadzi je Karmelita Bosy Ojciec Krzysztof od Miłosierdzia Bożego (Piskorz) w sobotę 30 października w godz. 9-14 w kościele w Jabłonnie. W programie spotkania: Konferencja i możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, Eucharystia, Modlitwa uwielbienia i różaniec ze Świętymi przed Najświętszym Sakramentem, oraz możliwość zakupienia książek. Spotkanie organizuje Odnowa w Duchu Świętym Dekanatu Legionowskiego. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.
 7. UWAGA! Zmiana jeśli chodzi o intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe.  W związku z decyzja o nie zamykaniu cmentarzy Msza Święta z wypominkami będzie odprawiana 1. listopada o godz. 12.30 na cmentarzu i tam będą przeczytane wypominki tego dnia. Natomiast nie będzie w naszym kościele Eucharystii o 12.45 w Uroczystość Wszystkich Świętych. 
 8. Natomiast nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą 2. listopada o godzinie 8.00 i 17.30. Zbieramy także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i potem przekazać je księdzu.
 9. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 2.11. godz. 8.00)”.
 10. Można jeszcze zgłosić się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku 6 listopada tego roku. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła, szczególnie tych zewnętrznych.