Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 marca i 1 kwietnia 2024 r.

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Składamy życzenia…
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia tegorocznych Świąt Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa:, lektorom i ministrantom, bielankom, pani zakrystiance i panom kościelnym, chórowi, scholi dziecięcej, panu organiście, młodzieży oazowej, asyście Totus Tuus, wszystkim wspólnotom parafialnym, osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, tym, którzy zadbali o wystrój kościoła, kwiaty, paniom dbającym o kwiaty wokół kościoła oraz wam wszystkim.
 3. W pierwszy dzień Wielkanocy nie będzie Eucharystii o 7.30 ani o 16.00. Zaś w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie tylko mszy o 16.00. Ofiary na tacę w Wielki Poniedziałek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Zachęcamy parafian do wsparcia dzieła sprowadzenia organów piszczałkowych do naszego kościoła. Szczegóły – na stronie internetowej naszej parafii. W tym tygodniu zepsuł się wzmacniacz w kościele. Udało się go krótkotrwałe wyremontować, jednakże technicy twierdzą, że w czerwcu czeka nas wymiana całego nagłośnienia.  Dziękujemy Bogu za to, że udało się wymienić oświetlenie na zewnątrz kościoła na reflektory Led.
 5. We wtorek, 2. kwietnia odbędzie się II Marsz Wdzięczności za św. Jana Pawła II. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20:00 w parafii św. Jana Kantego, a następnie przejdzie pod pomnik Ojca Świętego w parku przy kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Naszych parafian zapraszamy szczególnie na godz. 21.30 pod pomnik Jana Pawła II gdzie razem z uczestnikami Marszu pomodlimy się dziesiątką różańca.
 6. 4. kwietnia – I czwartek miesiąca, po Mszy Św. o godz. 18.00 Koronka do Miłosierd. Bożego.
 7. 5. kwietnia – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 1630. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym czasie. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Piotr będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale W piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.  
 8. 6. kwietnia, z racji I soboty miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski od godziny 800. Wtedy też Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec na ulicach naszego miasta.
 9. Wieczorem przed wyborami samorządowymi Wojownicy Maryi zapraszają na noc walki duchowej za Ojczyznę. Jednoczymy się we wspólnej modlitwie, by przepraszać za nasze, Polaków grzechy i błagać Boga w Trójcy Świętej Jedynego przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy w sobotę, 6. kwietnia od 21:00. O 24:00 będzie Msza Święta za Ojczyznę. Jeśli jakaś grupa parafialna zechce poprowadzić jakąś część różańca – prosimy o zgłoszenie do ks. Proboszcza.
 10. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
 11. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji. O 14.30 – przed Godziną Miłosierdzia będzie poetycko – muzyczne Misterium ze słowami z dzienniczka św. S. Faustyny. Po nim – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 12. 7. kwietnia to I Niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.45 – procesja eucharystyczna. Zapraszamy ministrantów, bielanki i asystę kościelną.
 13. 27. kwietnia jest organizowana pielgrzymka różańcowa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapisy u Ks. Tomka.
 14. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
 15. Trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola Sióstr Urszulanek w Legionowie. Jeżeli szukasz przyjaznego miejsca z wartościami, gdzie Twoje dziecko otrzyma pełną życzliwości, empatii i szacunku opiekę, gdzie w zaufanym otoczeniu, w rodzinnym klimacie będzie wzrastać i nabywać nowych umiejętności, to serdecznie zapraszamy. Oferujemy codzienną naukę dwóch języków: angielskiego i włoskiego, duży plac zabaw, bogato wyposażoną salę do zajęć z Integracji Sensorycznej oraz własną kuchnię. Siostry zapraszają by przyjść i zobaczyć.