Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Tydzień temu do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”
  zebraliśmy prawie 2300 zł.
 2. Dziś zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce przed kościołem dla Nikodema Wasilewskiego. Nikodem choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, typu 1 (najbardziej niebezpieczna odmiana rdzeniowego zaniku mięśni).
 3. Nasi sąsiedzi doznali tragedii w niedawnym pożarze przy ul. Królowej Jadwigi 4. W porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legionowie zorganizujemy za tydzień zbiórkę dla poszkodowanych. Za tydzień taca miała być przeznaczona na ogrzewanie kościoła, jednakże prosimy, aby taca była zwyczajna, a to co mielibyście przeznaczyć na ogrzewanie kościoła po Mszy Świętej zbierzemy do puszek dla rodzin
  poszkodowanych po pożarze i przekażemy do OPS.
 4. Dziś, jak w każdą niedzielę KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY do godz. 15.00.
  Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30.
 5. Wspólnota „Rodzina Pielgrzymkowa” przy par. św. Jana Kantego zachęca do udziału w niedzielnej modlitwie przy figurze św. Jana Pawła II w parku Jego imienia. Spotykamy się w każdą niedziele o godz. 15.30.
 6. Ta sama wspólnota pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa organizuje pielgrzymkę pieszą na Jasna Górę w dniach od 6 do 14 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w terminie do 10 kwietnia. Dane kontaktowe są na tablicy ogłoszeń.
 7. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Kto chciałby wysłuchać konferencji o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia może przyjść do kościoła w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 8. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16 30 , 17 15 i 18 45 , a Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w każdą niedzielę o godzinie 17 00 . Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą odbywały się w dniach 21-24 marca czyli po 5 niedzieli Wielkiego Postu. Prowadzić je będzie ks. Paweł Rossa misjonarz pracujący na Ukrainie. Msza rekolekcyjna dla dzieci będzie o 16.30, a dla młodzieży o 19.30. Prosimy już sobie zarezerwować te dni na ćwiczenia duchowne.
 10. Licealną i studencką młodzież z naszej parafii zapraszamy na „Filmowe dni z księdzem”. Jest to inicjatywa w zamian nieodbywających się w tym roku szkolnych rekolekcji wielkopostnych. szersza informacja na te temat – w gazetce, na Facebooku i stronie parafialnej.
 11. Pojawiła się parafialna strona internetowa w nowej odsłonie. Dziękujemy parafianom, którzy do tej pory prowadzili i prowadzą tę wirtualną informację o nas.
  Zachęcamy do spojrzenia na www.parafianciklegionowo.pl i do napisania dwuzdaniowych komentarzy, które mogłyby być umieszczane na tej stronie.
 12. Można jeszcze dołączyć do scholii, która będzie przygotowywać śpiewy na Święta Wielkanocne. Kto z dorosłych chciałby do nich dołączyć niech przyjdzie na przesłuchanie głosu i próbę w sobotę na godz. 15.00 do domu parafialnego.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. Zapraszamy też do kupienia w sklepiku pod chórem pięknych kart świątecznych.