Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Bożego Narodzenia – Święto Św. Rodziny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 grudnia 2023 r.

  1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie roku będzie odprawiana o 1800. Po Mszy Świętej – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Wierni, którzy będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu: „Ciebie Boga wysławiany” dla podziękowania za wszystkie łaski otrzymane w ciągu kończącego się roku, uzyskają odpust zupełny przy spełnieniu warunków uzyskania takiego odpustu.
  2. Jutro – 1. stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte są odprawiane według porządku niedzielnego bez Eucharystii o 7.30. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie będą uczestniczyli w modlitwie słowami hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok. Trzeba spełnić pozostałe warunki uzyskania odpustu.
  3. W czwartek – 4. stycznia pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. 5. stycznia – pierwszy piątek miesiąca – Msze Święte o 7.00, 7.30, 17.00 i 18.00. Z racji I Piątku miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Piotr będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale. W tym dniu w sali domu par. o godz. 19.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. Od 9:00 księża z Komunią Świętą odwiedzą chorych.
  5. W sobotę, 6. stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kredy i kadzidła, które zabierzemy do domu, by oznaczyć drzwi naszych mieszkań. W tym dniu ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Prosimy dzieci, by wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy o godz. 10.00 z terenu naszego targu, a zakończy się Eucharystią w kościele św. Jana Kantego.
  6. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec i Nabożeństwo fatimskieo po Mszy o 7.30. „Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn po tej Eucharystii na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
  7. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Nowodworskiej „Soli Deo” zaprasza do naszego kościoła na kolędowy koncert „Dzieciątko się narodziło”. Wspólne kolędowanie odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 16.45.
  8. Z wizytą duszpasterską odwiedzimy w tym tygodniu mieszkańców domów jednorodzinnych przy ul. Leśnej, Norwida i Ogrodowej oraz ostatnich bloków przy tych ulicach. Od czwartku rozpoczniemy także wizytę w blokach przy ulicach Hetmańskiej Rycerskiej   i Czarnieckiego. Program kolędy na najbliższy tydzień jest w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Spowiedź podczas kolędy w czasie Eucharystii będzie tylko rano a wieczorem tylko przed Mszą Świętą. Prosimy wziąć z zakrystii informacje o kolędzie do rozwieszenia na klatce schodowej. Spółdzielnia wyraziła zgodę na rozwieszenie tych ogłoszeń w blokach. Dzwonić do drzwi będziemy tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz od roku 2018. Innych nie będziemy niepokoić. Katolik, który mieszka na terenie naszej parafii jest naszym parafianinem, nawet, gdy tu tylko wynajmuje mieszkanie. Jeśli to możliwe, powiedzcie swoim sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – prosimy, by nas o tym jakoś wcześniej powiadomili w kancelarii, zakrystii lub przynajmniej przez sąsiadów. Program kolędy na ostatnie dni roku jest w dzisiejszej gazetce. Z panami z Parafialnej Rady Finansowej ustaliliśmy, że ofiary kolędowe zebrane w tym roku przeznaczymy na gromadzenie finansów potrzebnych dla sprowadzenia z zachodniej Europy organów piszczałkowych dla naszego kościoła.

Program kolędy:

2. stycznia – wtorek

       od 17.00 w bloku:         71 – Sowińskiego 7a – kl. I

                                             71 – Sowińskiego 7a – kl. II

                                             69 – Leśna 6 – kl. I

                                             69 – Leśna 6 – kl. II

       od 19.00 w bloku:         69 – Leśna 6 – kl. III

                                             71 – Sowińskiego 7a – kl. III

3. stycznia – środa

       od 17.00 w bloku:         Ogrodowa 1B                                                    

                                             domy jedn.na ul.Wysockiego                                                                                 domy jedn. na ul. Ogrodowej

                                             domy jedn. na ul. Norwida

                                             72 – Sowińskiego 7 – kl. I

       od 19.00 w bloku:         72 – Sowińskiego 7 – kl. II

                                             72 – Sowińskiego 7 – kl. III

                                             Ogrodowa 5B

                                             Ogrodowa 10a

4. stycznia – czwartek

       od 17.00 w bloku:         211 – Hetmańska 14

                                             212 – Rycerska 3

                                             215 – Rycerska 1A

       od 19.00 w bloku:         208 – Hetmańska 10

                                             209 – Hetmańska 12

                                             214 – Rycerska 1A

8. stycznia – poniedziałek

       od 17.00 w bloku:         201 – Husarska 2

                                             204 – Husarska 6

                                             205 – Husarska 8

       od 19.00 w bloku:         202 – Czarnieckiego 6

                                             213 – Czarnieckiego 7