Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 września 2024 r.

1. W związku z prośbą Konferencji Episkopatu Polski po Mszy Świętej zbieramy dziś ofiary na pomoc powodzianom. W piątek już zbieraliśmy ofiary rzeczowe i zostały one oddane „Wirtualnej Choince” do przekazania potrzebującym. Władze miasta Legionowo także zachęcają do wsparcia zbiórki darów dla osób dotkniętych powodzią, organizowanej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.  Zbiórka odbywa się codziennie, od 7:00 do 19:00, w Arenie Legionowo.
  2. Tydzień temu wybraliśmy w naszej parafii nowy skład parafialnych rad. Do Rady Duszpasterskiej zostali wybrani: Antoni Ziółkowski, Sławomir Sowiński, Teresa Kołodziej, Wiesława Jachacy i Genowefa Lipska. Natomiast z nominacji proboszcza do rady wejdą także Patryk Karbownik (przedstawiciel katechetów), Rafał Kaniewski (z Domowego Kościoła), Zdzisław Koryś (kronikarz parafialny) oraz Mariola Oporska (spośród rodziców scholanek). Natomiast do Rady Ekonomicznej wybrani zostali: Piotr Galicki, Andrzej Krajczyński, Tomasz Mitura i Zbigniew Lipiński. Dziękujmy wszystkim parafianom, którzy podjęli odpowiedzialność i wzięli udział w naszym parafialnym rozeznaniu. Prosimy teraz zwracać się do wybranych radnych ze wszystkimi sugestiami i pytaniami odnośnie funkcjonowania naszej wspólnoty.
  3. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Jeśli pragniesz: doświadczać Bożej Miłości, wzrastać duchowo, poznawać Słowo Boże i odnosić je do swojego życia, przyjąć Jezusa za swojego Pana i powierzyć Mu swoje życie, znaleźć sens swojego życia, kontynuować formację duchową zapraszamy Cię na prowadzone przez proboszcza, ks. Piotra Główkę rekolekcje w czwartki od 26 września 2024r. o godz. 18:45. Nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść w czwartek na 18.45. do kościoła i zdecydować się po pierwszym spotkaniu. Tylko osoby, które ukończyły 17 rok życia mogą wziąć udział w tych ćwiczeniach duchownych, nie – młodsze.
  4. Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zaprasza na Mszę Świętą w intencji poległych Powstańców Warszawskich pochodzących z Legionowa. Eucharystia z udziałem kombatantów, harcerzy i pocztów sztandarowych odbędzie się w niedzielę 29 września o godzinie 11.30. Po Eucharystii zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie w domu parafialnym z ostatnim żyjącym Powstańcem batalionu „Parasol” – ppłk. Wiesławem Rylskim ps. „Brzoza”.
  5. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach:
  6. Dnia 19 października do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Zgłoszenia do ks. Tomasza.
  7. W listopadzie weekendowa pielgrzymka z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu (8 do 10 listopada) pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka 200 zł w zakrystii lub kancelarii.
  8. I trzecia pielgrzymka – w marcu przyszłego roku – do Włoch (w tym do Rzymu) z okazji Jubileuszowego Roku 2025-tej rocznicy chrześcijaństwa oraz 20 rocznicy powstania naszego kościoła. Bliższe informacje na ulotkach na stoliku z gazetami.
  9. Zachęcamy parafian, by przychodzili z intencjami raczej do zakrystii po Mszy Świętej, a nie do kancelarii. W kancelarii mamy dużo innych spraw do załatwiania.