Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 października 2024 r.

1. Dziś w Niedzielę Misyjną s. Kryspina MSF przybliża nam sprawy misji w Kościele. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na misje Sióstr Misjonarek wśród najbiedniejszych  w Kenii.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15.
  3. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 21 października od godz. 15.00.
  4. Księża przed kościołem przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1 listopada na mszę o 12.00 na cmentarzu legionowskim i o godz. 17.30 oraz 2 listopada o godzinie 7.30 lub 17.30, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
  5. Ofiarę na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić. np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wszystkich zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 17.30 oraz na wyp. roczne)”.
  6. Jutro, w poniedziałek  (21 października) o godz. 18 w domu parafialnym odbędą się pierwsze zajęcia „Warsztatów komunikacji w rodzinie” opartych na metodzie NVC (Porozumienie bez przemocy), które prowadzić będzie Elżbieta Stawińska pedagog, psychoedukator, autorka audycji „Złością czy miłością” emitowanej w Radio Warszawa. Można jeszcze dołączyć.
  7. Film „Teraz i w godzinę śmierci” (o potędze modlitwy różańcowej; jak ona może zmienić bieg historii) będzie pokazany w kinie Helios we wtorek 22 października o godz. 19.15. Na hasło Akcja Katolicka bilety po 16 zł.
  8. W tym roku mija 25 lat od wykonania wspaniałych witraży w naszej świątyni. W niedzielę 27 października o godz. 10:15 odprawimy Mszę Świętą w intencji rodzin, które zasponsorowały te przepiękne działa sztuki. Zapraszamy na tę Eucharystię rodziny dzieci komunijnych z 1999 roku, a także rodziny Koc, Zybowskich, Kaczmarz, Kosek, Rabczak, Stalewskich i Łachnowicz. Jeśli ktoś jeszcze nie został wymieniony – także posimy o zgłoszenie się do zakrystii.
  9. Za tydzień w niedzielę gościć u nas będzie Paweł Pietrzak – niezwykły autor książki „Maki”  o przebaczeniu i o obozie koncentracyjnym Auschwitz. Pisarz jest jednocześnie praktykującym Żydem i gorliwym katolikiem. Po Mszy wieczornej 27 października zapraszamy na spotkanie autorskie w czasie którego będzie można podyskutować z pisarzem. W gazetce „Verbum” można dziś przeczytać jego tekst o książce „Maki”. Książkę już można kupić w naszym sklepiku parafialnym.
  10. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach (informacje o nich znajdują się w gazetce parafialnej). Uczestnicy, którzy zapisali się już na listopadową pielgrzymkę z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu „Weekend ze Św. Ojcem Pio”, jak również osoby, które chciałyby pozyskać informacje o tym wyjeździe zapraszamy na spotkanie informacyjne 21 października po mszy świętej wieczornej.
  11. Pielgrzymki (tylko gazetka):
  12. W listopadzie weekendowa pielgrzymka z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu (8 do 10 listopada) pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka 200 zł w zakrystii lub kancelarii.
  13. I w marcu przyszłego roku – do Włoch (w tym do Rzymu) z okazji Jubileuszowego Roku 2025-tej rocznicy chrześcijaństwa oraz 20 rocznicy powstania naszego kościoła. Bliższe informacje na ulotkach na stoliku z gazetami.